Sústredenie Mladý robot

Ešte neskončili ani prázdniny a členovia tímu SalesBot z krúžku Mladého robota sa stretli v pondelok 7.1., aby dokončili posledné prípravy na súťaž v legu. Na regionálnom kole First Lego League si zmerajú sily s 20 tímami z Košíc a okolia a preukážu výsledky svojej polročnej práce.

Sústredenie sa venovalo finálnemu dizajnu robota, vypracovaniu výskumného projektu a zlepšovaniu tímovej práce.  Prvá skupina sa vrhla na doriešenie vesmírnych misií, ktoré má robot z lega autonómne vykonať. Ostatní rozmýšľali ako pomôcť astronautom pri vykonávaní hygieny – špeciálne pri sprchovaní a umývaní. Pred koncom sa všetci stretli a vyskúšali si tímového ducha. Spočiatku jednoducho vyzerajúca fyzická aktivita dala malým výskumníkom zabrať. Aj keď sa im ju nakoniec podarilo zdolať, to ťažšie ich len čakalo. Vesmírna záchranná akcia preverila nie len znalosti z kozmu, ale aj schopnosť počúvať a vyjadriť svoj názor. 

Sústredenie Mladého robota znamenalo ďalší významný krok k cieľovej rovinke First Lego League. Nie je však ešte koniec a nasledujúce dva dni chcú členovia SalesBot využiť naplno, aby do súťaže vložili maximum.  

:: Fotogaléria ::