Animátorská víkendovka priniesla zmeny

Dva dni plné zábavy, hier, ale aj plánovania. Takto vyzerá víkend, keď sa stretne 34 košických animátorov a spolu s komunitou strediska Tri hôrky vytvárajú plán na nový rok.

 

Hlavným cieľom víkendovky, ktorá sa konala 22.-24. 10. 2010 v Lúčke – Potokoch, bolo ujasniť priority strediska a vytvoriť tri hlavné cieľové skupiny, ktorým sa animátori a saleziáni budú venovať tento rok. Po doobedí strávenom prácou v menších skupinách bolo jasné, že do prvej trojice sa dostali mladí z ulice, stretkári a animátori.av1

Do programu už tradične patrili aj sv. omše, modlitby, či duchovná obnova. Aby aj animátori nezabúdali na relax, chvíle si spestrili množstvom hier. Sobotný večer patril novej reality show – Tri hôrky majú antitalent! J Aj takto mohli animátori vyjadriť svoj názor na aktuálne ponuky komerčných televízií a popritom sa vyblázniť do sýtosti.

Cez víkend bol priestor na vyjadrenie svojho názoru na chod strediska, pripomienky a nápady. Don Pavol Boka, direktor košickej komunity, však svojim príchodom priniesol niekoľko väčších či menších zmien. Asi najzávažnejšia sa týka zmeny piatkových mládežiek a čajovní na Kalvárke. Takzvané ,,polsedmičky“ sa presúvajú na Tri hôrky a čas novej mládežky sa tiež trochu posunul – od decembra budú omše o 19:00 a po nich bude otvorená čajovňa, herňa a novinkou bude telocvičňa pre mladých, kde si budú môcť zahrať florbal, volejbal, či futbal.

,,Tušili sme, že saleziáni budú musieť pristúpiť k tomuto kroku, ale napriek tomu sme ešte trochu zrastení s Kalvárkou. Veríme však, že Tri hôrky budú môcť ponúknuť mladým to, čo im Kalvárka dať nemohla.“ – vyjadrila sa jedna z animátoriek.

Betka Hrušovská

animatori

Simple Calendar

21. júla 2019
23. júla 2019