Naučili sa vidieť

Čo sa dá naučiť na Mediálnej škole? Písať, pýtať sa a odpovede zapísať a potom to isté dookola? Nie len to. „Bol som milo prekvapený. Spočiatku som sa obával, že to bude trochu nudné, ale bolo to super,“ vyjadril sa na margo obsahu školenia Peťo z Bratislavy.   

Kurz Vidím 2010 pre vyše dvadsať účastníkov zo saleziánskych stredísk celého Slovenska poodhaľoval najmä zákutia spravodajstva. V rôznych informačných blokoch zistili, ako písať články, pracovať v teréne, vyvarovať sa chýb, no najmä, ako zaujať čitateľa.

Spravodajské bloky zakončili workshopy o bezpečnosti na internete, PR (Public relations- vzťahy s verejnosťou) a marketingu, na ktorom účastníci spoznali silu reklamy a dobrej propagácie.

Ako na všetkých dobrých saleziánskych akciách a projektoch, okrem pracovnej atmosféry tu vládla aj atmosféra priateľská a radostná. Pre mnohých účastníkov bola práve dobrá nálada najväčšou výhodou tohto kurzu. „Najviac sa mi páčila atmosféra a spoločenstvo, ktoré sme tvorili. Veľa mi tiež dali spoločné omše a modlitby,“ reagoval Eliáš zo Šaštína na otázku, čo sa mu počas víkendu najviac páčilo.

Kurz Vidím 2010 naučil účastníkov praktické veci a pravidlá vo svete médií, ale predovšetkým ich naučil vidieť – pozerať sa na svet mediálnymi očami.

 

Thompson

mes2010

Simple Calendar

21. júla 2019
23. júla 2019