Oznamy 25. nedeľa cez rok, 19.9.2010

Lit. Kalendár

20. septembra: Pondelok. Sv. Ondreja Kima Teagona, kňaza, a Pavla Chonga Hasanga a spoločníkov, mučeníkov. Spomienka

21. septembra: Utorok. Sv. Matúša, apoštola a evanjelistu. Sviatok

23. septembra: Štvrtok. Sv. Pia z Pietrelčiny, kňaza. Spomienka

26. septembra: 26. nedeľa v Cezročnom období.

 

Brigáda mužov a otcov

V sobotu 2.10. 2010 o 9.00 chceme do nášho strediska pozvať všetkých dospelých mužov a otcov na stretnutie pri práci, dobrom jedle, pri eucharistii a športe. Chceme porúbať drevo a vyčistiť areál za domom. Chceme na tom mieste postaviť šatne pre chlapcov hokejbalistov spolu so skladom hokejbalovej výstroje. Mala by to byť ľahká, malá, montovaná stavba. Preto potrebujeme ten priestor dať do poriadku. V prípade väčšieho počtu brigádnikov by sme chceli ešte natiahnuť pletivo za domom a iné drobné chlapské práce. Boli by sme radi, keby ste si doniesli sekeru, a ak ma niekto možnosť, tak aj kliny na štiepanie. No a taktiež je v poobedných hodinách k dispozícii telocvičňa na futbalový zápas. Treba si teda priniesť aj veci na športovanie. Celý deň ukončíme eucharistiou. O jedlo a pitný režim sa postarajú saleziáni. Aby sme vedeli koľko stravy pripraviť, boli by sme radi, aby ste sa vopred prihlásili vo vestibule strediska na papieri, alebo na emailovej adrese 3horky@gmail.com.

 

Košický maratón

Aj naše stredisko na Troch hôrkach sa chce spoločne zapojiť do medzinárodného košického maratónu. Preto vás chceme pozvať na spoločný odchod na toto podujatie. Sv. omša pre účastníkov minimaratónu bude na troch hôrkach o 7.15 spojená s požehnaním účastníkov minimaratónu. Prípadní záujemci sa musia sami prihlásiť na webovej adrese www.kosicemarathon.com. Spoločný odchod bude po spomínanej sv. omši. Ak by ste neplánovali ísť na túto sv. omšu, tak sa ako stredisko stretáme na križovatke Štúrovej a Južnej triedy pri lekárni na námestí Osloboditeľov o 8.40.

 

Salmag

Nový Saleziánsky magazín uvidíte dnes večer o 18.00 na TV LUX. Reláciu pripravuje asi 30 mladých z našich stredísk. V novom ročníku bude vždy jedna téma a k nej aj minidokument, samozrejme správy zo stredísk, a svedectvá. Témou prvej relácie sú mladé rodiny v saleziánskych strediskách. Hovoriť o nej budú aj zaujímaví hostia, pripravená je aj anketa. V svedectve uvidíte Marcela Merčiaka, športového komentátora.

 

Spovedanie

Pripomíname, že v našom stredisku spovedáme v nedeľu od 8.45. V prípade, že sme tu dvaja, tak spovedáme aj počas sv. omše. A vždy, keď nás požiadate.

 

Výstava

Pripomíname vám  jedinečnú výstavu fotografií fotografa roka 2009 a spoluautora knihy Misia o slovenských saleziánoch vo svete, Alana Hyžu. Výstava trvá od 7 do 27.9. v priestoroch átria Teologickej fakulty KU na Hlavnej 91.

 

Obnova pre rodiny

28.9.2010 bude duchovná obnova pre rodiny na Kalvárii. Začiatok je o 17.30 a koniec o 20.00. Podrobnejšie informácie nájdete na výveske.

Simple Calendar