Prešovčania sa stali víťazmi Vianočného hokejbalového turnaja!

phoca_thumb_m_betka2

phoca_thumb_m_betka2Radosť z výhry, ale aj slzy sklamania, to všetko ste mohli nájsť na tvárach chlapcov z celého Slovenska. Tri dni nabité hokejbalom priniesli úspech tímu z Prešova, ktorý bravúrne zvládol finále a vysokým rozdielom 6:1 porazil Bardejov.

Nervy drásajúce semifinále medzi Humenným a Bardejovom zvládli lepšie Bardejovčania, čím sa im podarilo otvoriť si dvere do vytúženého finále. Prešov hladko prešiel cez Dubnicu nad Váhom a tak sa zdalo, že posledný zápas turnaja bude naozaj zaujímavý.

Ani nepriazeň počasia zobrazená v tuhej zime nezabránila chlapcom zabojovať z plných síl o hlavnú cenu – Trofej hokejbalistu Pištu. S plným nasadením sa vrhali do osobných súbojov pamätajúc na svoj fair-play sľub, takže Don Bosco držal nad všetkými ochrannú ruku a nikomu sa nič vážne nestalo.

V osobných bilanciách sa darilo Patrikovi Mitrovi z Prešova, ktorý získal cenu Najužitočnejší hráč VHT. Brankárskymi výkonmi sa zaskvel Ondrej Marcinov z Humenného a v obrane sa blysol Tomáš Taraba z Košíc. Nikolas Kostka si postupovým gólom v semifinále zaslúžil titul najlepší útočník turnaja.

Prekvapením celého turnaja bola slávnostná večera v sobotu, ktorej sa zúčastnil kapitán HC Košice Peter Bartoš. Chlapci tak mali možnosť aj osobne sa zoznámiť s ozajstnou hokejovou osobnosťou, ktorá je príkladom nie len na ľade alebo na ihrisku, ale aj mimo neho.

,,Turnaj dopadol nad očakávania, sme radi, že si chlapci mali možnosť zmerať sily. Už teraz sa tešíme na budúci ročník, ktorého, ako dúfame, budú mať šancu zúčastniť sa aj ďalšie tímy.“- vyjadril sa jeden z organizátorov don Peter Grzechynka.

Konečné poradie tímov:

1. Prešov
2. Bardejov
3. Dubnica nad Váhom
4. Humenné 
5. Partizánske
6. Žilina
7. Rožňava
8. Michalovce
9. Košice
10. Banská Bystrica