Dievčatá sa stali Johankami 21. storočia

Tak ako to už býva zvykom, ani tento rok nebol iný a dievčatá z Košíc sa opäť stretli na dievčenskom tábore. Tentokrát sa ocitli v stredoveku, kde spolu s Johankou z Arku objavovali tajomstvo ukryté hlboko v ich srdciach.

Keď dorazili v nedeľné poobedie do Kysaku, ešte vôbec netušili čo všetko ich počas týždňa čaká. Večer museli dievčatá prejsť prekážkovou dráhou – iba tak sa mohli dostať do Johankinej armády. Rôzne prekážky zvládli perfektne a tak sa mohol začať tréning na čele s Johankou. Prvou skúškou bolo večerné stráženie ohňa. Okrem rôznych bojov s Angličanmi sa museli dievčatá popasovať s vlastným strachom, lenivosťou, či naučiť sa spolupracovať ako jeden tím.

Keďže Johanka vo svojej armáde vyžadovala čistotu srdca a slušné správanie, aj dievčatá mali v pondelok spoločnú duchovnú obnovu a každý deň sa spoločne stretli na sv. omši.

Okrem rôznych hier, aktivít, súťaží, či dokonca zlaňovania mohli dievčatá spoznávať život Johanky a pripraviť sa na ich najväčší boj.

Po celotýždennej príprave a splnení všetkých úloh sa odohral hlavný boj Francúzska proti Anglicku. Avšak, nebol to posledný boj, ktorý dievčatá čakal. V piatok počas sv. omše boli pasované za Johanky 21. storočia. Teraz je ich úlohou bojovať proti nenápadným, ale každodenným nepriateľom akými sú lenivosť, strach a mnoho ďalších.

Oproti minulým rokom sme sa mohli tešiť prítomnosti až dvoch sestier saleziánok – Beáte Franekovej a Ľube Mervovej, ktoré sa spolu s animátorkami a direktorom Paľom Bokom počas celého týždňa o dievčatá starali.

Tábor sa konal aj vďaka podpore primátora Košíc Richarda Rašiho a Mestskej časti Košice – Západ.

 

fotografie z jednotlivých dní nájdete tu

Miška Milichovská