30. nedeľa v období cez rok C

23.10.2016 

LITURGICKÝ KALENDÁR

 

  1. OKTÓBER: Pondelok: bl. Alojz Guanella, kňaz. Spomienka pre sdb rodinu.
  2. OKTÓBER: Piatok: sv. Šimon a Júda, apoštoli. Sviatok.
  3. OKTÓBER: Sobota: bl. Michal Rua, kňaz. Spomienka pre sdb rodinu.
  4. OKTÓBER: Tridsiata prvá nedeľa v období cez rok

Dnes je zbierka na misie.

FUTBALOVÝ TURNAJ

Oznamujeme radostnú správu, že chlapci do 15. rokov z nášho strediska zaznamenali pekný úspech na futbalovom turnaji v Humennom. Umiestnili sa na peknom druhom mieste a my sa tešíme spolu s nimi. Ďakujeme im za pekné reprezentovanie nášho strediska.

DETSKÝ ZBOR MINIMO

Dnes po rodinnej svätej omši bude nácvik detského speváckeho zboru Minimo. Pozývame všetkých malých spevákov.

DIVADELNÉ PREDSTAVENIE NÁDENNÍK

Pozývame všetkých na divadelné predstavenie NÁDENNÍK. V súvislosti s touto akciou upozorňujeme na zmeny, ktoré nastali z technických príčin. Predstavenie sa uskutoční dnes 23.októbra 2016 o 17:50h v Dominikánskom kultúrnom centre Veritas na Dominikánskom námestí. Je to vystúpenie mladých na tému Božieho slova o milosrdnom Otcovi.

VIZITÁCIA SESTIER

Dnes k nám do Košíc zavíta vizitátorka sestier FMA sr. Assunta Sumika. Sprevádzajme naše sestry modlitbou za požehnaný priebeh vizitácie.

ZMENA ČASU

V noci z 29. na 30. októbra sa mení čas. O 3. hodine letného času posúvame hodiny na 2. hodinu stredoeurópskeho času.

UPRATOVANIE

Na budúcu sobotu prosíme o upratovanie rod. Kacsmárikovú a rod. Kakalejčíkovú. Ďakujeme.

 DUCHOVNÉ CVIČENIA MLADÝCH

Prosíme vás o modlitby za duchovné cvičenia pre mladých chlapcov a dievčatá, ktoré sa uskutočnia na začiatku jesenných prázdnin budúci týždeň vo štvrtok. Vďaka.

JESENNÝ VÝLET PRE STREDOŠKOLÁKOV

Budúci týždeň v piatok 28.10 2016 odchádzame s mladými na jesenný výlet do Slovenského raja. Vlak odchádza ráno o 7:18h zo železničnej stanice. Záujemcovia nech sa hlásia osobne u don Stana, alebo prostredníctvom facebooku sestre Monike.

PÚŤ K BRÁNE MILOSRDENSTVA

         Na budúcu nedeľu 30. 10 2016 sa uskutoční púť k bráne milosrdenstva v katedrále svätej Alžbety v Košiciach. Odchádzame od nášho strediska o 15:30h a pozývame mladých, ale aj rodiny.

HLAVNÝ PREDSTAVENÝ SALEZIÁNOV NA SLOVENSKU

Pozývame všetkých mladých a saleziánsku rodinu na stretnutie s hlavným predstaveným saleziánov don Angelom F. Artimem, ktorý príde na Slovensko 4. – 6. novembra 2016. Z nášho strediska odchádzame s mladými 5. novembra do Žiliny. Prosíme o modlitbu za toto stretnutie, aby prinieslo hojné ovocie pre celú rodinu na Slovensku.

PRÍPRAVA NA PRVÉ SVÄTÉ PRIJÍMANIE

         Oznamujeme rodičom detí, ktoré sa pripravujú na prvé sväté prijímanie, že ďalšie stretnutie bude 6.11 2016 po rodinnej svätej omši.