5. pôstna nedeľa A

02.04.2017 

 LITURGICKÝ KALENDÁR

 

  1. APRÍL: Kvetná nedeľa

Dnes je zbierka na Tehličku pre Južný Sudán. Na budúcu nedeľu 9. 4 2017 bude nácvik speváckeho zboru MINIMO. Speváci na Veľkú noc začínajú nácvik 5 min po skončení sv. omše, prosíme o dochvíľnosť.

 

PÔSTNE ZAMYSLENIE V ČAJOVNI

Ďalší hosť, ktorý prijal naše pozvanie dnes na pôstnu katechézu je Róbert Lapko, biblista. Témou je ako nám Božie Slovo môže pomôcť v prežívaní pôstu. Všetci ste srdečne pozvaní.

KRÍŽOVÁ CESTA NA KALVÁRII

Pozývame všetky rodiny spoločne sa pomodliť krížovú cestu na Kalváriu, ktorá bude dnes 2. apríla 2017 o 14:30h. Pozvite aj vašich priateľov.

 DUCHOVNÉ CVIČENIA CHLAPCOV A RODÍN

Na budúci týždeň vo štvrtok 6.4 2017 začínajú dva turnusy duchovných cvičení pre rodiny a pre chlapcov. Prosíme vás o podporu cez vašu modlitbu za účastníkov, ale aj kazateľov. Ďakujeme.

VEĽKONOČNÉ SPOVEDANIE

Na budúci týždeň v sobotu 8.4 2017 bude vo farnosti sv. Gorazda a spoločníkov veľkonočné spovedanie. Povzbudzujte ľudí, aby využili možnosť spovede pred Veľkou nocou.

DUCHOVNÁ OBNOVA RODÍN A MLADÝCH

V pondelok 10.4 2017 bude v našom stredisku duchovná obnova rodín. Začíname o 17:30h a prídu nám pomôcť spovedať aj ďalší kňazi. Duchovná obnova mladých bude v stredu 12. 4 2017 a začíname o 18:00h.

UPRATOVANIE

Na budúci týždeň 8.4 2017 pomáhajú upratovať rodiny Kaňuchová a Smoleňová. Vopred ďakujeme.

WEBOVÁ STRÁNKA

Odporúčame do pozornosti novú webovú stránku tituszeman.sk. Sú tam zaujímavé materiály o don Titusovi. Za dobrovoľný príspevok 2€ si môžete zobrať brožúrku o don Titusovi. Našim cieľom je šíriť myšlienku úcty k novému svätcovi a vďačnosti za blahorečenie.

VYDAVATEĽSTVO DON BOSCO

Naše vydavateľstvo Don Bosco pre Vás pripravilo krásne ilustrovanú detskú knižku o tom, ako sa svätý Martin podelil o svoj plášť. Jeho príbeh je prerozprávaný veľmi zrozumiteľne, takže kniha je vhodná aj pre najmenších. Edícia Viera do vrecka sa v najnovšom vydaní venuje zložitému vzťahu viery a rozumu a hľadá cestu z falošných duchovných postojov.

OZNAM PRE RODIČOV

Chceme poprosiť a zároveň pripomenúť rodičom, aby deti nebrali na chórus hračky. Hrozí nebezpečenstvo úrazu, pretože hračky môžu spadnúť z chóru niekomu na hlavu. Taktiež prosíme, aby rodičia skontrolovali miestnosti kde sa deti hrajú, aby zostal poriadok a nezabúdali si tu svoje veci. Pri vydávaní kávy vás radi obslúžime, prosíme vás však o umytie pohárov, aby nezostávali na stoloch.