27. Nedeľa v období cez rok B

7.10.2018 

LITURGICKÝ KALENDÁR

  1. OKTÓBER: 28. Nedeľa v období cez rok B

                  Dnes po rodinnej sv. omši bude nácvik detského zboru MINIMO v hudobnej miestnosti. A budúcu nedeľu bude Minimo sprevádzať sv. omšu.

 

MAJÁK NÁDEJE

         Budúcu nedeľu 14.10.2018 sa v našom kostole po svätých omšiach uskutoční charitatívny predaj výrobkov rodín v núdzi. Kúpou výrobkov podporíte osamelé mamičky s deťmi, ktoré tieto výrobky vyrábajú. Za Vašu pomoc vopred ďakujeme.

DUCHOVNÉ CVIČENIA PRE MANŽELOV

         Zisťujeme záujem o duchovné cvičenia, ktoré organizujeme v apríli na budúci rok pre manželov – bez účasti detí na DC. Je to dôležité kvôli zariadeniu Augustineum v Bardejovských kúpeľoch, kde sa vyžaduje aspoň 10 manželských párov. Cena za ubytovanie s plnou penziou je 26€ na osobu. Bližšie informácie ako aj prihlasovanie na akciu môžete u Ota Szaniszla staršieho na mailovej adrese otosza@gmail.com najneskôr do 16. 10 2018.

 PREDNÁŠKY PRE MANŽELOV

         Pozývame manželské páry, ktoré si chcú posilniť a prehĺbiť svoje manželstvo,  na cyklus prednášok vždy druhý utorok v mesiaci vo farnosti Sv. Gorazda a spoločníkov na Terase. Prvé stretnutie bude tento utorok 9. októbra o 18:00 v katechetickej miestnosti na poschodí farskej budovy. Počas programu sa animátori postarajú o menšie deti. Viac informácií nájdete na nástenke pri východe z kaplnky.

 SYNODA O MLADÝCH

         Minulý týždeň v stredu začala v Ríme biskupská synoda o mladých. „Mladí, viera a rozlišovanie“. Chceme vás povzbudiť k modlitbe a odporúčame prečítať si otvárací príhovor pápeža Františka a kto by chcel viac o situácii mladých dnes, môže si pozrieť prípravný dokument synody – môžete ho nájsť aj cez našu Fb stránku.

RUŽENEC

         Svätý Otec sa rozhodol pozvať všetkých veriacich celého sveta, aby sa modlili Svätý ruženec každý deň  počas celého mariánskeho mesiaca október a aby sa ako Boží ľud zjednotili v spoločenstve a v kajúcnosti a vyprosovali od Svätej Matky Božej a sv. Michala archanjela ochranu pre Cirkev pred diablom, ktorý stále hľadá, ako by nás oddelil od Boha a vzájomne rozdelil. Pápež František pozval Cirkev uzatvárať ruženec starobylým vzývaním „Pod tvoju ochranu“ a modlitbou k sv. Michalovi archanjelovi. Naši mladí sa môžu vzadu na stolíku zapísať aj do našej mládežníckej ruže.

UPRATOVANIE

         Budúcu sobotu 14. 10.2018 upratujú rodiny Kaňuchová a Smoleňová. O dva týždne to budú rodiny Ihnátová a Dvorčáková. Ďakujeme všetkým, ktorí nám pomáhate.

Simple Calendar