Dievčatá vyhrali vo vybíjanej zlato

Tento rok sa aj dievčatá zo saleziánskeho strediska Tri hôrky Košice rozhodli zúčastniť sa turnaju vo vybíjanej dievčat v Dubnici nad Váhom. Pred turnajom poctivo trénovali a tak pripravené sme v piatok 16.3. nasadli na vlak smerom do Dubnice na Váhom. Zišlo sa nás tam 9 tímov z celého Slovenska.

Prvým bodom programu bola sv. omša vo farskom kostole sv. Jakuba. Po omši nás odprevadili do priestorov školy, kde sme boli ubytovaní. V škole sme dostali jednu triedu, kde sme sa po chvíli cítili skoro ako doma. Večerným programom bola samostatná exkurzia po mestečku s vopred uvedenými pamiatkami a peknými miestami spojenými s aktivitkami. Videli sme zaujímavý stĺp hanby, park J.B. Maginu, kde sme objavili starú Grottu s vyhliadkovou vežou, ale aj miestnu knižnicu. Piatkový večer sme ukončili spoločnou modlitbou.

Sobota bola venovaná len turnajom. Po rannej omši a raňajkách sme sa presunuli do telocvične. Tam losovaním vybrali tímy do dvoch skupín, v ktorých doobeda hral každý s každým tímom. Naše dievčatá si počínali vo svojich zápasoch veľmi dobre. V každom zápase skončili víťazstvom, čo bolo prekvapením aj pre ne samotné. Radosť nás sprevádzala celé doobedie.

Po obede už išlo „do tuhého“, čakali nás len dva zápasy, ktoré nás delili od výhry. Nečakaným víťazstvom sme sa dostali do finále, kde sme bojovali o prvé miesto. Dievčatá sa veľmi pekne navzájom povzbudzovali a podporovali, čo v našej skupinke vytváralo dobrú atmosféru.

Plné napätia sme sa pustili do posledného zápasu. Bolo to tesné a napínavé, krik dievčat prehlušoval ešte aj píšťalku rozhodkyne. Do poslednej chvíle zápasu sme si obhrýzali nechty a boli sme v očakávaní, ako to celé dopadne. Nakoniec sa nám predsa podarilo vybiť aj kapitána tímu protihráčov a napätie vystriedala veľká radosť z víťazstva a vyskytli sa aj slzy v našich očiach.

Natešené sme prijali zlaté medaily aj sladkú odmenu a po rozlúčke sme sa pobrali smerom domov, aby sme sa mohli pochváliť rodičom a kamarátom s našim úspechom.

 

:: Fotogaléria ::