Futbalisti doniesli z KAMY zlato

V Michalovciach sa cez víkend 8.-10. júna uskutočnila východná KAMA kategórie mladších a starších hráčov. Košice, pod vedením hlavného manažéra Kristiána Saba, postavili tri tímy – starších a mladších A a B.

Výprava z Košíc s počtom takmer 30 členov dorazila do Michaloviec v popoludňajších hodinách. Prvý bod programu bola sv. omša v miestnom saleziánskom stredisku. Nasledovalo rozlosovanie a prvé zápasy o umiestnenie v skupinách.

Sobota bola hlavným dňom, kedy sa rozhodovalo o postupe do semifinále. Mladší hráči z tímu A sa dôsledne držali hesla KAMY: „Dopraj úspech druhým“ a nenechali protihráčov odísť zo zápasu smutných. Tréner Tomáš Lukáč s trpezlivosťou a sústavným povzbudzovaním udržoval morálku a náladu v tíme, čo výrazne pomohlo k dosiahnutému oceneniu Jána Popluhára za športového ducha a fair-play správanie.

Starší hráči vstúpili do turnaja s veľkým nasadením. Napriek radám a signálom z dielne trénera Jakuba Šimoňáka sa im podarilo presadiť iba v zápase proti Prešovu. Vo fáze o umiestnenie už nemohli bojovať o medailové priečky. Posledný zápas o piate miesto, pre niektorých kvôli veku vôbec na celej KAME, si chceli preto vychutnať naplno. Zápas opäť proti Prešovu bol bohatý na viaceré úsmevné momenty, ktoré vyčarovali úsmev na tvárach mnohých divákov. Po predĺžení zápasu, kvôli nerozhodnému výsledku 2:2, nakoniec Košice obsadili 6. miesto.

Z troch tímov sa napriek skromnej súpiske najviac darilo mladším hráčom z Košice B. V sobotu si vybojovali postup z prvého miesta v skupine. Po výlete na Zemplínsku Šíravu a večernom sobotňajšom programe v nedeľu doobeda nastúpili do vyradzovacej fázy, kde súperom nič nedarovali. Vo finále sa stretli s chlapcami z Poštárky, ktorým do brány nastrieľali 11 gólov bez inkasovania čo len jediného vlastného.

Michalovská KAMA bola veľmi pekným športovým podujatím pre saleziánske strediská z východného Slovenska. Profesionálny prístup rozhodcov, dobré ubytovanie na škole, výborná strava a organizácia na jednotku nie je samozrejmosťou. Veľká vďaka preto patrí organizátorom – saleziánom a dobrovoľníkom z Michaloviec.

:: Fotogaléria ::

Simple Calendar