Rodiny hľadali Nema

Rodinný tábor zo saleziánskeho strediska na Troch hôrkach v Košiciach sa uskutočnil po roku v osvedčenej lokalite, blízko za poľskými hranicami, v Gróň Placowka. Počas piatich dní v mesiaci júl 36 rodín prežilo spoločne príbeh animovanej rozprávky „Hľadá sa Nemo“. Spolu s animátormi a saleziánskou komunitou tak vytvorili na necelý týždeň jedno spoločenstvo ľudí s viac ako 170 členmi.

Úvodný vstup do školy na útese bol podmienený spoločným občianskym preukazom celej rodiny. Neslúžil iba na jednoduchú identifikáciu, ale aj k prezradeniu zaujímavých záľub, zvykov a v neposlednom rade aj fotiek. Prostredníctvom rôznych workshopov sa rodičia s deťmi v spolupráci s animátormi priúčali základným znalostiam, ktoré bežná slanovodná ryba vie.

Každodennú vyučovaciu rutinu prerušilo unesenie Nema, ktorého domov sa na chvíľu stalo akvárium v príbytku jedného potápača. Deti s rodičmi opustili morské lavice a ponáhľali sa Nemovi na pomoc. Po celodennom výlete sa to nakoniec podarilo a deti sa mohli spolu s ostatnými rybami a medúzami vrátiť do školy na útese.

Súčasťou programu bol aj čas pre manželov, aby si mohli oddýchnuť od svojich ratolestí a prehĺbiť svoj vzťah. Najväčšie ocenenie dostalo večerné rande, ktoré sa tento raz uskutočnilo vo forme posedenia v inscenovanej reštaurácie. Manželia si tak mohli prerozprávať témy, na ktoré nemali popri výchove detí čas.

Posledný večer bol v rytme hudby a spevu pri ohni, na ktorom sa opekali rozvoniavajúce klobásy. Pre deti, ktoré sa nebáli, animátori pripravili skúšku odvahy – pre mladšie ľahšiu a pre staršie o trocha ťažšiu v temnom lese.

Vďaka animátorom a saleziánskej komunite na Troch hôrkach sa aj tento rok podarilo usporiadať tábor, kde si rodiny oddýchli, zažili spolu mnohé dobrodružstvá a aktivity, a manželia sa mohli v pokoji porozprávať. Veríme, že aj toto podujatie prispelo k upevneniu rodín a posilneniu manželských vzťahov. Kúsok z atmosféry môžete prežiť z fotiek v galérii:

:: Fotogaléria ::